A kiedy będziesz daleko..

Kochani, jak już wiecie niezwykle mało pracy mam. Za to ludzie, którzy ostatnio przychodzą do mnie, są wyjątkowo ciekawi.

Miała czeskie nazwisko, ale okazała się Polką. Kiedyś wydała się za Czecha. Było dobrze, może nie gorąco, ale ciepło w związku (jak już się widzieli). On dużo pracował w delegacjach. Często z całą grupą naukowców wyjeżdżał i badał wszelakie kosteczki, kamyczki.. . Nie widywali się miesiącami. Ona też dużo podróżowała i tak mijali się, nie wiele wiedząc o drugim. Ich drogi emocjonalnie rozeszły się. Po latach zwrócili sobie wolność. Mieszkają w tym samym mieście. Mają dorosłą córkę. Nie rozwiedli się formalnie i nawet całkiem całkiem lubią. Nie weszli w drugie związki. Przy rozstaniu on ofiarował jej pierścionek. Wyjątkowo piękny, taka koronkowa robota i zapewne drogi, z diamentami. Nakładając na palec powiedział:

– ” A to pierścień. Proszę przyjmij ode mnie! A kiedy będziesz daleko i  biletu nie będzie za co kupić, sprzedaj go i wróć do mnie”.

Bardzo rozczuliła mnie ta opowieść, że ludzie mogą rozstać się i żyć w przyjaźni, a nawet  miłości.

Wiecie dlaczego umieściłam ten domek? Jest zacny, urokliwy i stary, jak ten pierścień. Cała opowieść zaczęła się od pochwalenia przeze mnie jej niezwykłej biżuterii na palcu. Podobne prace wykonuje nasza fajna blogerka Askinia

http://aksiniakawapudelka.wordpress.com/

Popatrzcie, cudeńka! Misterna robótka. Kobieta wielu talentów. Chłopa swego przytuli, dzieciątka ukołysze, nakarmi i jeszcze takie koronkowe artystyczne perełki czyni, paluszkami swymi. Podziwiam!

 

Autor: stopociechblog

Przyszedł czas na celebrację życia. Już mi nigdzie nie spieszno. Czas dla siebie. Oczy przymrużone. Bez lekceważenia, ale i bez strachu. Lubię ludzi, lubię żyć! Piszę o swoim życiu, przemyślenia... Coś z pokoiku masażu, coś z kuchni, z łóżka i dla Okruszków Napisz, jeśli masz potrzebę barba2601@wp.pl

44 myśli na temat “A kiedy będziesz daleko..”

   1. Yes, the story of this lady with the ring made my heart very happy. Maybe because it is a praise of freedom and wise use of freedom. For me, the success of a man in a relationship is to give freedom to another. And at the same time seeing him come back to us. He wants to be with us, although he has the whole world at his feet. Then we think we are special to our partner.

    Polubione przez 1 osoba

   2. We have our worlds and we keep coming back together. We want to see ourselves, even if the whole world says it won’t work. We want each other, even if it is only for a moment of our lives. People say nothing can be built remotely. Maybe not what most think about, but what is our sunbeam. Coming off the stage of life doesn’t have to be sad and hopeless. We live by hope. Hope to meet, that we will see each other, that we will spend so much time together and the world offers us. It is not a traditional relationship and it may not be easy, but it is beautiful, the kind that gives you wings and warms your mind and heart. Maybe that’s what we both need.

    Polubione przez 2 ludzi

   3. Yes, it is not a traditional relationship, but it is beautiful, very beautiful and it gives wings and warms your mind and heart. And our meetings are incredibly beautiful, and so is the communication by phone in everyday life❤️

    Polubione przez 1 osoba

  1. Tak, mówiłam, że ostatnio ciekawi ludzie do mnie przychodzą. Podziwiam, że taki też może być człowiek, nie zaborczy, nie trzymający za włosy, czy niewidzialnej dłoni na kartu drugiego. To jest miłość bliźniego. Za mało takiej miłości jest. Lubimy przypieczętować, zawiązać na supeł…, a puść wolno i zobacz czy wróci i wracać będzie

   Polubione przez 1 osoba

 1. Może i tak być, jeśli uczucie staje się już tylko platoniczne i obu stronom tak pasuje. Ja tam lubię być blisko Męża, na dwa czy trzy dni da się wyjechać, ale jednak lepiej nam razem 🙂 Mimo wszystko szacunek dla takiego rozstania, bez gniewu i za obopólną zgodą..

  Polubione przez 3 ludzi

   1. Moja praca, to codzienny kontakt z człowiekiem.Też często słyszę takie historie,wręcz nieprawdopodobne.Czasami sobie myślę ,że gdybyśmy oglądali film to pomyślałabym -no scenarzysta przesadził.
    Moja siostra widziała się ze swoim mężem dwa razy.Raz-gdy się zapoznali,później pisali papierowe listy/lata 80/ drugi raz,po roku/dzielił ich ocean/-ślub.I są super małżeństwem 40 lat. Bywa i tak
    Mam taką ,swoją teorie na temat rozstań.
    Jeżeli ludzie w porę się rozstaną ,zanim się znienawidzą to o przyjaźń czy tylko zwykła sympatia bardziej możliwa.
    Kiedy jest nienawiść i walka/o dzieci,majątek czy o to kto był lepszy czy gorszy/ nie ma szans na sympatię/.
    Gosia

    Polubione przez 2 ludzi

  1. Miesiącami brak kontaktu na bieżąco i można wygłuszać uczucie. Pewnie z nimi tak było. Ale życzą sobie nawzajem dobrze i skąd nadal dobra relacja. Tak myślę, ale jak jest naprawdę… Tak, przyjaźń wymaga trudu w utrzymaniu, ale warto. Cennym jest mieć przyjaciół w życiu. Ja podziwiam ludzi, którzy wypracowali i utrzymali takich życzliwych ludzi wokół siebie.

   Polubione przez 1 osoba

   1. W świecie powierzchownych znajomości ludzie często nigdy nie dowiadują się czym jest w istocie przyjaźń. To smutne bardzo… Tak, też podziwiam takie osoby, bo to naprawdę trzeba umieć długodystansowo pielęgnować relacje i wychodzić poza strefę swojego ego. Trzeba też umieć oddzielać ziarna od plew.

    Polubione przez 1 osoba

 2. Zawsze uważałam i nadal uważam ,że czy w miłości ,czy w przyjaźni , a nawet w zwykłej znajomości bardzo ważny jest wzajemny szacunek, ale , ostatnimi czasy jakoś zanika niestety,przestajemy szanować siebie na wzajem , poczynając od mediów, skąd aż bucha pogardą , a nawet nienawiścią i te wzorce jakoś tak szybko przenikają do naszej rzeczywistości
  niestety.
  Pozdrawaiam :))

  Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.