Z pamiętnika masażystki – zabrała serce

Magda, tak było jej na imię. To był jej pierwszy masaż w życiu. Zafundowała go sobie sama.

Dzień pełen pracy.  Zmęczona, a tu jeszcze masaż w gorącej czekoladzie. Otwierają się drzwi i widzę dziewczynę, taką zupełnie nie w moim typie, że tak powiem. Krótkie spodenki odkrywające połowę pośladków, guma w ustach obraca się. Firanki ciężkie i czarne na powiekach, tak że ledwo widać jej piękne źrenice. Usta napompowane, dekolt za duży. Wyglądała wyzywająco i wulgarnie.

Witam ją i zaczynamy masaż. Trochę rozmawiamy. Jest prosta i szczera, bez udziwnień. Z każdą minutą zabiera moje serce. Zobaczyłam w niej więcej niż tylko wygląd zewnętrzny. Pokora, którą rzadko mamy i coś co mówiło, że jest dobra, lepsza i zdecydowanie do uratowania. 

Zacytuję Wam urywki moich słów do niej.

– ” Madziu przysięgam Ci, że zdasz to prawko, tylko sięgnij po nie, odważ się!!  A w czym Ty dziecko jesteś gorsza od innych?! -” Ale ja się wstydzę, pokażę się taka głupia”.  -” Jesteś piękna, mądra i dobra!! Pamiętaj o tym, powtarzaj to sobie, bo jesteś!!! I nie przejmuj się, że może zdasz go za kolejnym razem.  Ja zdałam za trzecim podejściem. Większość z nas w obecnych czasach podchodzi do egzaminu.  I podchodzi…  Zrobisz to, jak wielu przed Tobą!!”

-” Nic mi się nie udaje z facetami, zostawił mnie”. – ” Miałaś w swoim życiu kilku facetów, ale nie wyszło. Niejedna z nas to przechodziła. Chyba po trzecim odpuściłaś sobie. Harowałaś na dwóch etatach, a oni z puszką piwa i kolegami zalegali przed telewizorem. „Chwilowo” nie mieli pracy, bo szef niedobry, bo praca byle jaka, bo zarobki marne. Moja rada dziecko zanim  znajdziesz właściwego mana zbuduj sama siebie!! Musisz mieć swoje dobre podstawy. Teraz masz jakieś tam pracusie, starasz się, ale tam nigdy nie poczujesz się na swoim miejscu, doceniona i szanowana. Pomyśl, co chcesz robić, z czego cieszyłabyś się i małymi kroczkami sięgaj po to. Nie słuchaj innych, że nie warto, bo i tak się nie uda. Staraj się. Musisz być panią swojego życia. I będziesz, Madziu. Przyjdzie taki czas, że to poczujesz.

I pamiętaj nie trać czasu na życie ze złym człowiekiem, który Ciebie nie szanuje. Ty z niejednego pieca chleb jadłaś, bo musiałaś, bo życie Ciebie zmusiło. Stąd jesteś silna i poradzisz sobie nawet pod mostem, ale zahartowana kobieta też potrzebuje mężczyzny, który pomógłby jej  nawet dobrym mądrym słowem. Przytulił i zapewnił, że wszystko będzie dobrze, zaopiekował czasami. Taki, co stanie murem przy Tobie i razem zmierzycie się z niejednym. Jak znajdziesz takiego, co w  oczach jego ujrzysz troskę oprócz pożądania, to przytul i zabierz na życie”.

Powiedziałam dużo więcej niż cytuję, ale wszystko nacechowane wiarą w tę młodą 25 letnią kobietę, z zapewnieniem, że jest wyjątkowa.

Magda popłakała się, przytuliła mnie jak matkę i cichutko powiedziała -„dziękuję”.  Rozstając się popatrzyłam w jej oczy i powoli powiedziałam

– ” Madziu jesteś piękna, mądra i dobra. Choć w tę dobroć najtrudniej Ci uwierzyć, ale jesteś! Twoje wybory często były podyktowane warunkami, w jakich się znalazłaś. Zawsze możesz przyjść do mnie po radę i pomoc. Pomogę Ci (podałam jej karteczkę z numerem telefonu). Ona tak mocno uściskała mnie, zapytała czy jestem psychologiem i skąd to wszystko wiem o niej? Kręciła głową i mówiła, wszystko się zgadza, ale skąd pani to wiedziała?

Zauważyłam, że piszę i mówię ludziom to czego oni potrzebują i to co ja wyjątkowo mocno czuję. Muszę to czuć, aby się ośmielić i mówić tak do kogoś. W niej było to coś. To było najpiękniejsze spotkanie z bliźnim. W jakimś celu nasze drogi skrzyżowały się.

Autor: stopociechblog

Przyszedł czas na celebrację życia. Już mi nigdzie nie spieszno. Czas dla siebie. Oczy przymrużone. Bez lekceważenia, ale i bez strachu. Lubię ludzi, lubię żyć! Piszę o swoim życiu, przemyślenia... Coś z pokoiku masażu, coś z kuchni, z łóżka i dla Okruszków Napisz, jeśli masz potrzebę barba2601@wp.pl

55 myśli na temat “Z pamiętnika masażystki – zabrała serce”

 1. Basiu, pozwól, że dołączę do grupy Twoich wielbicieli (wielbicielek), jesteś wspaniała. Jakie to szczęście spotkać Cię na swojej drodze. A historia Magdy potwierdza, że nie ocenia się książki po okładce 🙂 Serdecznie pozdrawiam. Jola.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Basiu jesteś wyjątkową osobą i dlatego trafiają do Ciebie takie osoby jak Magda, abyś wysłuchała i dała dobrą radą. Na mnie też często Twoje komentarze maja dobry wpływ, dają do myślenia czy też pomagaja znaleźć rozwiazanie. Pozdrawiam i ściskam 😗

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Dobrze, że dodałaś jej wiarę w siebie. To jest czasem bardzo potrzebne. Zwłaszcza gdy traci się oparcie w innych (i nie chodzi tylko o facetów). Swoją drogą, gdyby Magda trochę popracowała nad imagem i go stonowała może zainteresował by się nią jakiś lepszy chłopak. Życzę jej szczęścia i Tobie też 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Myślimy że on ma w tym jakiś interes. A obca kobieta przecież nie. Wręcz przeciwnie jeszcze dała namiary na siebie, bo chce pomagać. Dziękuję że poczytałaś mnie . Mnie dziś cały dzień boli głowa, czuję się przeziębiona i na niewiele mam siłę😙

   Polubienie

 4. To, co najbardziej do mnie przemówiło z tego tekstu, to powiedzenie Magdzie, że jest dobrą kobietą. Bo ludziom się dziś wmawia wiele „pięknych” rzeczy, w tym prawo do całkowitej wolności, świadomość, jacy są biedni, bo to inni zrobili im krzywdę, a nie oni sobie sami, a tak rzadko próbuje się „uspokoić” takiego człowieka. Wiesz, kiedyś wsiadł do mnie do taksówki „młody gniewny”, widać nerwowy, ledwie mógł usiedzieć, i nagle mnie zawadiacko spytał, czym jest szczęście. Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to: szczęście to spokój ducha. Chłopak nagle zamknął się, stulił w fotelu, a potem powiedział: dziękuję.
  A jak widzę laski takie, jak opisujesz, to bardziej jestem szorstki niż miły, tak wynika z moich doświadczeń. A najbardziej mnie odpychają kobiety „odwalone”, a zarazem z głosem skrzeczącym, zmęczonym – to dla mnie efekt zblazowania, i nie każ mi wyjaśniać, co jest przyczyna zblazowania. Krzywdy im nie robię, ale niech się trzymają ode mnie z daleka.

  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Tak masz racje SPOKÓJ DUCHA! I ja zapamiętam. To ja większość życia jestem szczęśliwą osobą. A teraz na starsze lata to wręcz najszczęśliwsza. Pozdrawiam ciepło z nad morza, zaraz tam moje nóżki i reszta ciała pobiegną.

   Polubienie

  1. Dziękuję Herne, Jesteś, cieszę się. Masz chyba urwanie głowy (tak czuję). Lubię swoją pracę, bo lubię ludzi, a to bardzo pomaga. Właśnie wróciłam z masażu. Dziś tylko jeden. Zamówił go Rosjanin. Wspaniały człowiek, jak się okazało. A tak się obawiam tej nacji. Ten był bardzo kulturalny i pochwalił moją energię (podobno dawno tak dobrej nie czuł – może znawca). Całuję Ciebie Herne mocno, mocno (jakoś stęskniłam się za Tobą)

   Polubione przez 1 osoba

   1. Jestem, jestem 🙂
    Dziękuję Ci, Basiu, za Twoje dobre serce. Bardzo często o Tobie ostatnio myślę, chyba dlatego, że jesteś takim dobrym człowiekiem, że czuje się z Tobą taką bliską więź, nawet jeśli nigdy sie przecież nie widziałyśmy😘

    Dobrze czujesz – mamy obecnie dość ciężki czas…

    A Rosjanin… na pewno znawca, skoro tak Twoją energię pochwalił 🙂

    Polubione przez 1 osoba

   2. Właśnie i ja to zauważyłam, że myśli moje ciągną mnie do Ciebie. Wtedy czuję obawę, że jest coś nie tak w Twoim życiu.
    A Rosjanin dla mnie najważniejsze zachował się bardzo kulturalnie i pozwolił pomyśleć o tej nacji lepiej niż zwykle.
    Herne miłego, spokojnego dnia na słonku z dzieciaczkami życzę. Ściskam mocno

    Polubione przez 1 osoba

 5. Like several others write. You massage body and you „massage” the soul to your clients. You are as Herne writes: a soul masseuse. Not many people are given the gift you have. The ability to see other people. Listen, and understand – as well as to rephrase so that they can understand themselves better. You genuinely love people, and want the best for them. You are an angel on earth Basia. Dobranoc 🦋🥰

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Yes. I don’t know why, but I would like well for every human being. I love people and I wish their happiness. But I’m far from an angel. You already know it best, after our nights :-))) Well, I’m a little angel, so tiny (150cm / 47 kg :-)))) The angel will massage Erlend soon. And it will be a beautiful massage. Probably only bodies :-)))

   Polubione przez 2 ludzi

   1. If Basia is small and beautiful, i believe that Basia’s soul is the biggest and the most beautiful. Yes, I look forward to meeting you soon. Bardzo. It will be a beautiful time together, it always is. It will be beautiful in the morning, in the day and in the night. We will do things together, also massage:-))). It will be joy, and important time in life to me. I believe 💕

    Polubione przez 1 osoba

 6. Wiesz, byłabyś świetnym psychologiem! 🙂 Z tak wspaniałym serduchem do ludzi! Wciąż powtarzam, że nie powinniśmy być ślepi na drugiego człowieka, ślepi na siebie, bo wystarczy tak naprawdę niewiele, by wlać w czyjeś serce nadzieję. Brawo Ty!

  Polubione przez 1 osoba

 7. Za moich czasów ludzie zdawali na prawo jazdy nawet po 17 razy bo oblewano równo za byle co, tak więc nie ma się co spinać 😉 Wiem, łatwo powiedzieć. A dobre słowo zawsze w cenie. Ludzie, jeśli się otwierają, to zwykle nie bez powodu.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Basiu, człowiek wychodzi z lepszym samopoczuciem i fizycznym i psychicznym. Masz dobre serce. Ktoś inny nie zadałby sobie trudu, aby kogoś wysłuchać, a co dopiero dać tyle cennych rad.. W których wszystko jest trafione w dziesiątkę. Miała dziewczyna szczęście. Super!

  Polubione przez 1 osoba

 9. Przepraszam, że ostatnio nie jestem tu aktywna ale kiepsko u mnie choć może…czas pokaże.
  Chce Ci napisać, że tylu madrych słów dawno już nie czytałam. Gdyby kiedyś, Ktoś powiedziałby do mnie podobne słowa,…to może udważyłabym się i zrobiła krok, który zrobić powinnam, dla własnego dobra.
  Naprawdę,sporo mądrości wyczułam w Twoich słowach. Uściski ślę…

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.