„.. tak to ja, jestem z Tobą tu..”

Seweryn Krajewski – „Każdy swoje 10 minut ma”

Każdy swoje dziesięć minut ma
by na jawie przeżyć wielki sen.
Teraz właśnie los mi szanse dał,
czuję że na całość mogę iść.

Patrz jak ja, zaczaruję świat,
on mi da, to co będę chciał,
coś Ci powiem, wierzę tylko sobie,
spróbuj tak, jak ja.

Przeznaczenie nagle daje znak,
sercu każe dużo szybciej biec.
Każdy chodnik twoje imię zna,
wypisane kredą metr na metr.

Tak to ja, ten z Twojego snu,
tak to ja, jestem z Tobą tu.
Otrzyj oczy, sercu sól zaszkodzi,
lepiej jest bez łez.

Patrz jak ja, zaczaruję świat,
on nam da, to co będę chciał,
coś Ci powiem, wierzę tylko Tobie,
spróbuj tak, jak ja.

/gitara solo/

Każdy musi swój egzamin zdać,
choć walka ma czterdzieści kilka rund.
Jedni godzą się ogony gnać,
inni gonią znikający punkt.

Tak to ja, ten z Twojego snu,
tak to ja, jestem z Tobą tu.
Otrzyj oczy, sercu sól zaszkodzi,
lepiej jest bez łez.

Patrz jak ja, zaczaruję świat,
on nam da, to co będę chciał,
coś Ci powiem, wierzę tylko Tobie,
spróbuj tak, jak ja.

Nasze pięć, dziesięć minut.

         

 

Everyone has their own ten minutes
to make a big dream come true.
Now fate gave me a chance
I feel that I can go all the way.

Look how I enchant the world
he will give me what I want
I will tell you something, I believe only
try like me.

Destiny suddenly gives a sign
makes my heart run faster.
Every pavement knows your name
chalked meter per meter.

Yes it’s me, the one from your dream
yes, I’m here with you.
Wipe your eyes, salt will hurt your heart,
it is better without tears.

Look how I enchant the world
he will give us what I want
I will tell you something, I believe only in You,
try like me.

/guitar solo/

Everyone must pass their exam
although the fight has forty-several rounds.
Some agree to chase the tails,
others are chasing the vanishing point.

Yes it’s me, the one from your dream
yes, I’m here with you.
Wipe your eyes, salt will hurt your heart,
it is better without tears.

Look how I enchant the world
he will give us what I want
I will tell you something, I believe only in You,
try like me.

Czy ja i moja miłość wieku dojrzałego, to tylko wielki sen na jawie? Nie wiem, może tak, może nie. Wiem na pewno, spędzanie czasu z Alanem i płynąca z tego radość, uczucie wielkiego ciepła w sercu dodaje wiary, że los nade mną czuwa, że mój Anioł Stróż, opiekun nie daje za wygraną i pragnie wypełnić moje życie, tym, co ważne do przeżycia. Można nigdy nie spróbować zioła, nie polecieć szybowcem, nie zrobić doktoratu i nie wybudować domu, czy nie nauczyć się hiszpańskiego.., ale nie poznać, co to miłość, tęsknota, radość co uskrzydla i snuje marzenia .. to żal. Tak zwyczajnie żal, bo życie tu na ziemi jedno jedyne jest.

Miłość, to ochota, by dać jeszcze jedną szansę.

Kochani życzę Wam nadejścia wyczekiwanego pięciu minut! Wówczas wykorzystajcie je dobrze. Nie chowajcie się za parawanem strachu, tylko zawalczcie o ten czas. Czasami nasze 5 minut może zdecydować o wszystkim.

Autor: stopociechblog

Przyszedł czas na celebrację życia. Już mi nigdzie nie spieszno. Czas dla siebie. Oczy przymrużone. Bez lekceważenia, ale i bez strachu. Lubię ludzi, lubię żyć! Piszę o swoim życiu, przemyślenia... Coś z pokoiku masażu, coś z kuchni, z łóżka i dla Okruszków Napisz, jeśli masz potrzebę barba2601@wp.pl

53 myśli na temat “„.. tak to ja, jestem z Tobą tu..””

 1. Ale super i tak wspaniale. Ja widocznie nie zasługuje na 5min w miłości. Ale chyba te 5min było by dla mnie za mało gdyby się pojawiła. A może jestem zbyt zachłanny na miłość. Oby u Was to trwało i trwało w takiej formie jaka Wam odpowiada.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Cóż ja już prawie przeżyłam życie moje. Budowałam, starałam się.. teraz jestem najszczęśliwsza z każdej darowanej minuty miłości. I choćby miało się to skończyć jutro i tak będę wdzięczna losowi i Alanowi za każdą z tych chwil. Kiedyś pozwoli mi umrzeć wiedząc, że kochałam, pragnęłam, pożądałam..

   Polubienie

   1. Some moments in life are more beautiful than others. This moment was beautiful – thanks to you Basia. Important days, hot days, our hearts together. A longing for you became reality, where the heart and mind relaxed, a beautiful time, which felt like an beautiful eternity. My heart beats fast, and I eant to spend more time with you, and new meetings are planned👩‍❤️‍💋‍👨💕

    Polubione przez 1 osoba

 2. Basieńko cieplutka, kochana i dobra…Nawet nie wiesz, jak bardzo jesteśmy podobne 😉 Nawet fizycznie. Tyle, że mam kilkanaście lat więcej. I dlatego nie nie komentuję Twojej znajomości z Erlendem. Też kiedyś był jakiś MMŻ, czyli mężczyzna mojego życia 😉 Czas wszystko zmienia, ale moje doświadczenia nie muszą być uniwersalne, choć…:)…
  Kochaj nie zamykając oczu.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Bajeczo ja już za stara jestem, zeby je mrużyć, a co dopiero zamykać. To moje tylko albo aż pięć minut. I pójdę z ciepłem w sercu dalej. Już nic na zawsze. Sciskam Ciebie mocno i ciesze sie z Tobą mebelkami, ich widokiem o poranku, kiedy słońce pada na nie, a Ty patrzysz..i podziwiasz. Jestem z Tobą Bajko. Zawsze.

   Polubienie

   1. Wzruszyłam się. Nie rób mi tego 🙂
    W sumie to pieprzyć mebelki. To gest miłości, takiej prawdziwej, ze strony syna. I drugiego, który nie ma kasy, ale ZAWSZE JEST. Rozumiesz? Oczywiście, że tak. Tak samo blisko jesteś z córkami.
    A tak w ogóle, to co robisz po nocy? 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 3. Wow, wiesz, że równo 21 dni temu słuchałem tej piosenki? Przed przyjazdem do Polski 🙂
  Piękna jest ta piosenka, kojarzy mi się z dzieciństwem, rodzice puszczali tą piosenkę, dość często, pamiętam jeszcze czas, jak leciała w Tv. Wiecie co mnie boli? Mainstream zrobił z Disco-polo muzykę podrzędną ( choć ta piosenka nie wpasowuje się w typowe disco polo )
  A prawda jest taka że każdy się najlepiej bawił przy tego typu muzyce.
  Natomiast powyższy kawałek jest mocno refleksyjny… Stąd mój projekt O Zmianach Dla Zmian, bo za dużo już wylanych łez ! Za dużo przemocy, apatii, agresji, nienawiści i fałszu !

  Potrzebujemy zmian, górnolotnych idei, taka dla mnie jest Twoja publikacja, nawołuje do pamiętania o ulotności chwil, dziękuję Ci ❤

  Chyba jestem romantykiem hehe 😀

  Polubione przez 1 osoba

 4. Thoughts from the edge of the bed: it’s starting to get bright outside, and sleep has still not taken me. The reason is that I have been sitting reading your blog for many hours. (I have done that before too). Your blog is beautiful and you are still the beautiful butterfly that suddenly appeared in my life a while back. You are beautiful, sensual, strong but also sensitive. But your wings are sensitive – they need air and space. I must be sure that i give you that ….

  Polubione przez 1 osoba

  1. I will say this; Even if Alan has 10 weddings, he remains free. Only if it is with another person, he often cares about this love more than about himself. Love is a miracle and it doesn’t really happen often. People are together for many reasons, not necessarily because of the most beautiful love. They are together because they do not want to be alone, or want to raise children together, or because it’s easier, this is how things went. I am already a woman, which she lived most of her life. She is very tired and cries, that’s why I want peace, warmth and joy from looking at you because I admire you because I feel that you are the best for such a butterfly. But I’ll never take your freedom away. You must manage your own life. To take someone’s freedom is to give someone a good control over their time and behavior. You mustn’t do that. People if they love, they won’t hurt each other. They stop looking only at themselves. The other person is their care and concern. And giving happiness to others gives wings to the soul. We can lose everything with the loss of love. And it’s not worth discussing whether this love was or wasn’t. At this moment in my life I know because I feel Your love and taking care of me. As long as I see in your eyes the desire for me as a woman and protection over me, care for me, we will be together.

   Polubione przez 1 osoba

   1. I will always be there with you, take care of you, look into your eyes as a woman.
    It’s going to be like the movie clip I sent to you a few minutes ago, with the text I wrote in it.
    It will be beautiful, i hope and i believe

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.