Dążenie do bycia razem..

Dążenie do bycia razem, ma wielki urok. Może większy, niż bycie razem.

To piękny czas wzajemnego starania się. Znajdziemy w tym ogrom miłości, radości, wiary, nadziei, chęci, dobrej woli, przekonania, zmrużonych oczu.. Można by powiedzieć, że dążenie do bycia razem jest  łatwiejsze, niż bycie razem.

Jak zbudować relację z osobą, która jest daleko? Trudne zapewne.  Ale możliwe. Najczęściej mamy  naturalną potrzebę przebywania z człowiekiem, który jest nam bliski. Tworzenie zażyłości, która jest podstawą związku wymaga nie tylko wspólnego czasu, ale również przestrzeni. Innymi słowy, trzeba ze sobą być. 

Mój związek na odległość, póki co nie jest problemem.  Po wielu latach mojego życia, po stałych związkach,  jestem już osobą, dla której priorytetem jest także własna przestrzeń życiowa. Związek  ludzi zawsze jest mniejszym lub większym kompromisem.  Osoby o silnie rozwiniętym poczuciu odrębności, autonomii mogą mieć problem z rezygnacją z części swojego świata. Związek na odległość dla takich osób jest swego rodzaju półśrodkiem, metodą, którą moglibyśmy nazwać- „jestem z kimś, ale jednocześnie sam”. Ale ja nie czuję samotności odkąd jestem zakochana. Moja cierpliwość, spokój i wielka ufność, bardzo mi pomagają.  Z największą radością i biciem serca biegnę do „naszego hotelu” (Sadova) na kolejne spotkanie, ale równie chętnie wracam do swojego pokoiku i spędzam czas w samotność. Wówczas stęskniony kot Kleofas jest tak wyposzczony bliskości ze swoją panią, że nie opuszcza mnie przez całą noc.

Póki co, tak jest ze mną i Alanem. I to – moje szczęście! Jak będzie kiedyś nie wiem. Gdyby los, czy ktoś lub coś, chciało teraz odebrać mi Alana, płakałabym rzewnymi łzami. Co będzie kiedyś, za jakiś czas, nie wiem. Na pewno chciałabym, aby zaistniało – „nasze kiedyś”, choć na chwilę naszego życia. 

Teraz umawiamy się na randki i Alan przylatuje z daleka. Cóż, spacerkiem trochę by mu zeszło. Za każdym razem, mam uczucie, że jesteśmy bliżej siebie. I jesteśmy!!Zdjęcia z naszej wyprawy nad morze. Tym razem dreptaliśmy po plaży Stogi.

Autor: stopociechblog

Przyszedł czas na celebrację życia. Już mi nigdzie nie spieszno. Czas dla siebie. Oczy przymrużone. Bez lekceważenia, ale i bez strachu. Lubię ludzi, lubię żyć! Piszę o swoim życiu, przemyślenia... Coś z pokoiku masażu, coś z kuchni, z łóżka i dla Okruszków Napisz, jeśli masz potrzebę barba2601@wp.pl

46 myśli na temat “Dążenie do bycia razem..”

 1. Cieszę się Twoim szczęściem. A jeśli chodzi o związki na odległość to mają szansą powodzenia, pracując w Niemczech poznałam Kasię (Polka miesza tu już 30 lat) jest w związku ze swoim Jarkiem 11 lat i ona mieszka w Niemczech a on w USA. I są bardzo szczęśliwi widują się tak często jak tylko mogą, częściej on przylatuje do niej, i ona mówi że odpowiada jej taki związek.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Jak ludzie chcą, wszystko jest możliwe. A trudności są i w stałych bliskich związkach i na odległość. Trzeba mieć tylko dobra wolę i motywację, aby pokonywać przeciwności. dziękuję za Twoje słowa, za te myśli. Chcę wiedzieć, co ludzie o tym myślą.

   Polubienie

 2. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wielu ludzi nie wyobraża sobie rozstania i ci odczuwają cierpienie przed i w trakcie rozstania, tęsknotę i nadzieję na nowe doznania przy powitaniach.
  Życie ma szeroka ofertę dla jednych i drugich

  Polubione przez 1 osoba

   1. Cóż za optymistyczny wpis. Bardzo ale to bardzo cieszę się, że jesteś w tak wspaniałym, pełnym uniesień okresie swojego życia. Niech ten czas trwa jak najdłużej…bądź zdrowa, zakochana i szczęśliwa. Zdjecie dłoni ujmuje..❤

    Polubione przez 2 ludzi

 3. Dwa razy byłam w związku na odległość – nie sprawdziło się. Po kilkunastu latach wydaje mi się, że gdybym miała taki związek teraz, nie przeszkadzał by mi on i tak jak Ty cieszyłabym się z takiego rozwiązania. Chyba dużo robi tu wiek, bo im człowiek starszy tym bardziej pokorny i spokojny… Głupoty mu nie w głowie 😉 Cieszę się Basiu Twoim szczęściem – niech trwa do końca świata i o jeden dzień dłużej :*

  Polubione przez 3 ludzi

 4. I admire your way of writing📝. I admire your way of being❤️. I admire your way of talking😊. I admire your way of laughing😂. I admire your way of driving🚙. I admire our time together👩‍❤️‍👨, both physically and by phone. Even though we live far apart, we come closer together for each time we meet. I admire you Basia 👩‍🦰❤️❤️❤️

  Polubione przez 1 osoba

  1. Erlend you are the most beautiful love. I am happy to tell you a long story from my life. I don’t know English very well. I tell the body, facial expressions and a few words, and you understand me. And you still admire. You love my laughter and I am happy, I am a small child, I laugh with myself, full of happiness and sincerity. You admire me as a driver, although every time I let you know that I hope to bring us whole. Even if I have a bump you write to me that you will let me drive your car. And I’m asking if you have good insurance. And our time together is a real heaven and thank you for this time. You have brought a lot of happiness in coming into my life.

   Polubienie

 5. Ja kiedyś poznałem kobietę na czacie. Wzięliśmy swoje kontakty gg i tam dalej wypisywaliśmy to, nawet czego dusza nie pragnie 😉 W życiu mi sie tak dobrze nie rozmawiało. Odlot! Jej również. Mówiła, że tylko raz w życiu czuła się swobodniej. Przyjechała do mnie z Gdańska, aby mnie poznać, a mieszkam pod Warszawą. Jakie było rozczarowanie, gdy usiedliśmy w knajpie i nie było, o czym rozmawiać 🙂 A atrakcyjna była, więc nie tu problem.
  Tak więc wiem, że dążenie do bycia razem ma wielki urok 😉 Hihihi

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Oj ma, ma. A Twoje dążenie było w przedbiegach, czyli zanim oczy zobaczyły, nosek powąchał ciało, zanim ujrzałeś jej aurę, dlatego było dalej, jak było. Życzę zachwytu już realności, bo pisać można wiele. A sprawdzić trzeba jej i twoją energię. Dziękuję za tę opowieść, niech będzie nauczką dla tych co rozmarzą się zanim zobaczą i dotkną.

   Polubienie

 6. Wszyscy znajomi twierdzą, że związek na odległość jest możliwy najwyżej rok, dwa,
  potem więzi osłabiają się samoistnie, a ja znam taki, który trwa dziesięć lat. Życzę tego splatania dłoni jak najdłużej.
  Serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

 7. I think it is difficult to be in a relationship like that. People want to go to sleep together, wake up together, eat breakfast together and so on. But it is possible. When people are open minded and do this together then it might work, sometimes it is also good to be alone and just waiting for your partner to come, maybe you have a better moment when you are together not always? And if you don”t try it you never find out, then you have to spend the rest of your life wondering about it 🙂 Give it a try and take one day at time, what future brings you is a open book

  Have a nice day my Basia

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jon, thank you for these beautiful and wise words. You’re right, it’s wonderful to start and end the day together. But in our situation it must be distant for now. The most important thing is to find a man who suits us. with whom we want to be at least for a while. I didn’t wait, I didn’t dream to sleep with anyone other than my cat. Maybe because I didn’t need to. Or that I didn’t believe that there was a man for me. Now I am wonderfully surprised by my life. I learned loneliness and I loved my independence, maybe that’s why I’m fit for such a relationship. And maybe someday the needs of our situation will change. Time will tell. thank you for writing. that you shared your thoughts on this topic.

   Polubione przez 1 osoba

  1. Nie bądźcie. Dla mnie to też staje się trudniejsze, bo po tygodniu już bardzo tęsknię. Chciałabym aby obrazek z moich myśli stał się rzeczywistością. Widzę nas, starszych ludzi razem na ławeczce, gdzieś wśród natury, chatki drewnianej… Oby

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.