„Panie ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak”

Jeśli w życiu chodzi o chwile szczęścia, to właśnie je przeżywam.

Francuski poeta, epoki średniowiecza Francois Villon w utworze – „Modlitwa” prosi Stwórcę, aby każdemu dał to, czego mu potrzeba. Nawet nieuświadomione pragnienie, jak Kainowi skruchę. Lubię słuchać tej poezji śpiewanej w wykonaniu Sławy Przybylskiej.

” Dopóki ziemia kręci się. Dopóki jest tak, czy siak.

Panie ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak.

Mędrcowi darować głowę racz. Tchórzowi dać konia chciej

Sypnij grosza szczęściarzom. I mnie w opiece swej miej

Dopóki nam ziemia kręci się. O Panie, daj nam znak

Władzy spragnionym uczyń. By władza im poszła w smak

Hojnych puść między żebraków. Niech się poczują lżej

Daj Kainowi skruchę. I mnie w opiece swej miej.. „

Tekst ze średniowiecza, epoki siermiężnej pełnej zakazów i nakazów, a ten tak mało średniowieczny. Po prostu modli się o spełnienie nie tyle marzeń, co potrzeb – Daj człowiekowi, czego pragnie i na dobre niech mu  wyjdzie.

Ja dostaje właśnie swój czas, swoje najpiękniejsze chwile życia z Erlendem (czytaj z Alanem). Wszystko, co razem robimy jest pełne uśmiechu, radości, dobrego patrzenia na siebie, ciepła i czasem ognia. Warto żyć, aby dożyć takich chwil. Pesymista powie: -” Poczekamy zobaczymy, ile to jest warte”.  Odpowiem tak: – Nie mam wielkich oczekiwań. Pragnę jego oczu, tak pięknie patrzących na mnie choćby na chwilę swego istnienia. Co przeżyję, to moje. To nasze. Dziękuję Erlend, że zaistniałeś. Znaleźliśmy się wśród tylu ludzi!

Z całego serca wszystkim Wam, co mnie teraz czytają przesyłam moc mojej życzliwej energii ze słowami -„Panie ofiaruj każdemu to, czego mu brak”.

Kochani moi czytelnicy, niech ten rok, ten czas, będzie waszym czasem krzyku z radości, ze szczęścia!!

Autor: stopociechblog

Przyszedł czas na celebrację życia. Już mi nigdzie nie spieszno. Czas dla siebie. Oczy przymrużone. Bez lekceważenia, ale i bez strachu. Lubię ludzi, lubię żyć! Piszę o swoim życiu, przemyślenia... Coś z pokoiku masażu, coś z kuchni, z łóżka i dla Okruszków Napisz, jeśli masz potrzebę barba2601@wp.pl

41 myśli na temat “„Panie ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak””

 1. You write beautifully, very beautifully – and I agree with you: „Lord, give all that is missing.” For my part, I am experiencing the most beautiful moments of my life now. And I choose to live life further as an optimist🥰.

  Polubione przez 3 ludzi

  1. Herne Twoja słowa wiele znaczą dla mnie. Od początku blogowania czułam Twoje wsparcie. Jawiłaś się jak córka moja. Broniłaś przed Mesz… i zawsze widziałaś dobro we mnie. Tak. Chcę szczęścia z Alanem. Ten mężczyzna przyciąga moje ciało i duszę. Patrząc w jego kochane oczy życie staje się piękniejsze. Cudowne uczucie być zakochaną

   Polubione przez 1 osoba

   1. Bardzo się cieszę, że jednak, mimo Twoich wszystkich zapewnień i deklaracji, zakochałaś się. Kibicuję Ci (teraz już chyba Wam? ;)) nieodmiennie 🥰

    Myślę, że co do dobra w Tobie, to muszą widzieć je wszyscy Twoi czytelnicy. (No, poza Mesz… może ;))

    [PS. To detal może, ale Twojego bloga odkryłam jak już miałaś całkiem sporo wpisów ^^]

    Polubione przez 1 osoba

   2. Herne odkąd zaistniałaś u mnie byłaś jak córka .Tak to prawda kompletnie nie wierzyłam w zakochanie się. Myślałam że moje oczy i serce nie potrafią. Ale w Alanie widzę piękno ciała i duszy jego . Pragnę być przy nim bo to dla mnie czysta radość, dobroć i spokój, ukojenie. Wiem, że łatwo właśnie to czuć, kiedy jest początkiem i jesteśmy daleko od siebie. Ale kiedy jesteśmy razem nic mnie nie denerwuje, nic nie przeszkadza, czuję podziw do niego jako człowieka, do jego osiągnięć (wspinaczka wysokogórska), do jego spokoju i dobrego serca. A jako mężczyzna przyciąga mnie, jak nikt dotąd. Gdybym mogła mieć życzenie do Boga, poprosiłabym – Panie mój daj mi tego człowieka na choć małą chwilę życia.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.